Facet bezplodnosc

Niepłodność u mężczyzn wykonana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest skutkiem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) bądź ich zmniejszoną ruchliwością.

Wpływ na więc posiadają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste korzystanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w zysku przebytej infekcji czy urazu. Pomaga to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na lokaty rozrodcze wpływać mogą także choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym krokiem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność ruchowa oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupę nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, można w czyny oraz warzywa i kierowanie do organizmu witaminy A i C. Jeśli niepłodność jest wynikiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi podawane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zmienia się w pewnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność że nosić również podłoże genetyczne. Warto sięgnąć to pod opiekę często w przypadku, gdy u partnerki przybyło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności wychodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Również jest to kategoria genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności zapewne żyć też przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców potrafi istnieć niezwykle groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może wystąpić zapalny obrzęk jąder, które dawać może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać również o Systemie Kallmana. Jest wówczas zaburzenie genetyczne, które reguluje się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem występują dużo niskie jądra, prącie i prosty poziom testosteronu. Wskazywania na działania maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.